Bruksizm – wyzwanie dla opolskich specjalistów

Jeśli interesujemy się zdrowiem naszych zębów to rzeczywiście najczęściej możemy słyszeć o takich chorobach jak paradontoza, próchnica czy też nadwrażliwość dziąseł. Oprócz tych przypadłości jest jeszcze wiele innych. W końcu wiele z nich nadal jest rzadko kiedy rozpoznawalna. Jedną taką przypadłością jest bruksizm. Pojęcie wydaje się naprawdę bardzo egzotyczne. Niektórym osobom nawet pod żadnym pozorem nie kojarzy się ono ze stomatologią. Czas najwyższy jednak rozwiać wszelkie wątpliwości. Ponieważ będziemy wtedy mogli znaleźć u siebie objawy tej przypadłości.

Do najczęstszych objawów zalicza się przede wszystkim regularne zgrzytanie zębami w nocy. Oczywiście osoba chora jest tego kompletnie nieświadoma. Dowiaduje się o niej najczęściej w chwili, kiedy ktoś dzieli z nią łoże a na dodatek zasypia nieco później. Ponadto warto dodać, iż bruksizm objawia się jeszcze wieloma innymi, czasami subtelnymi lub kompletnie nie powiązanymi na pierwszy rzut oka czynnikami. Do nich zalicza się między innymi to, że pacjent cierpi także na nadwrażliwość zębów czy też na bóle migrenowe. Tutaj także należy wspomnieć o zmianie ukształtowania twarzy, ponieważ żuchwa ma coraz mniej miejsca.

Dobry stomatolog w Opolu [kliknij: http://dentysta-stomatolog.com/opole,1.html] będzie w stanie wychwycić takie objawy bruksizmu. Oczywiście zadanie wcale nie będzie takie łatwe. Ponieważ często wymienione objawy, są również łączone z wieloma innymi schorzeniami. Natomiast często ich podłożem jest rzeczywiście nieprawidłowy zgryz. Natomiast takie nocne zgrzytanie zębami jest próbą radzenia sobie ze zbyt wysuniętymi zębami a także próbą ich naturalnego ścierania. Najpierw zgryz powinien obejrzeć doświadczony stomatolog który powie nam w jakim kierunku powinno następować leczenie. Takie objawy są bardzo groźne dla zdrowia. Mianowicie z biegiem lat nie tylko skończy się na conocnym zgrzytaniu zębów, ale ostatecznie może doprowadzić do bardzo poważnych chorób zębów oraz dziąseł, które zresztą będą odzwierciedlać się na samopoczuciu pacjenta, jego zdrowiu, a także wzmaganiu pozostałych dolegliwości. W związku z tym warto zaobserwować swój zgryz i wybrać się do stomatologa.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *