Makijaż dla spóźnionych

Każdej z nas raz na jakiś czas zdarza się poranne spóźnienie. Jest to sprawa całkowicie normalna. Gdy zaśpimy, czas na przygotowanie się do pracy czy też szkoły maleje i trzeba ratować się półśrodkami. Szybki prysznic, dwa łyki kawy, a co z makijażem?

Zwykle wykonanie pełnego make-upu (Wikipedia) do pracy może zajmować nam nieco czasu. Z drugiej strony, wyjście z domu bez makijażu na cały dzień nie jest zbyt komfortową alternatywą. Jeśli mamy jeszcze kilka minut, z pewnością warto wklepać odrobinę podkładu. Wyrównanie kolorytu cery i ukrycie niedoskonałości z pewnością uratuje sytuację. Sprawne i szybkie ruchy pozwolą nam wykonać to błyskawicznie. Nie warto bawić się w nakładanie wcześniej bazy. Jej wchłanianie się trwałoby zbyt długo. Dobrze jeśli mamy podkład, który zawiera także krem nawilżający. Jeśli jednak nie, przed nałożeniem podkładu, dobrze jest wklepać trochę kremu. Róż i bronzer lepiej zostawić sobie na inną okazję. Ewentualnie wrzućmy te kosmetyki do torebki. Może w pracy uda się nam trochę poprawić nasze dzieło. Czas na oczy… Tutaj pole manewru jest raczej ograniczone. W stresie i pośpiechu z pewnością nie uda się nam namalować ładnej kreski na oku. Lepiej w ogóle nie zaczynać, bo szansę na uzyskanie co najmniej zbliżonego efektu na obu oczach, są naprawdę znikome. Cienie do powiek to także ryzykowna sprawa, jednak mogą okazać się pomocne, jeśli mamy już doświadczenie w ich nakładaniu. Natomiast naprawdę szybkim rozwiązaniem będzie zalotka oraz tusz do rzęs. Są to tak naprawdę cztery ruchy, które zajmą mniej niż minutę. Rozwiązanie z pewnością uratuje wiele pań, które twierdzą, że bez maskary na rzęsach, nie mają oczu. Malując usta, wybierzmy raczej bezbarwną, ochronną pomadkę. Możemy musnąć je kosmetykiem, kiedy będziemy wychodziły z domu. Jeśli jednak mamy jeszcze chwileczkę, możemy sięgnąć po jakiś mocniejszy akcent, który będzie dominował w naszym szybkim makijażu.

Jeśli spóźnienia zdarzają się nam zbyt często, bardzo pomocna okaże się kosmetyczka. Poznań to miasto, w którym znajdziemy wiele doskonałych gabinetów, które wykonują makijaż permanentny kosmetyczki Poznań (Świat Urody). Salon kosmetyczny może zaproponować nam wykonanie kreski na oku lub wypełnienie ust. Z pewnością jest to dobra opcja dla ciągle zabieganych. Dzięki temu oszczędzimy czas, a poranki nie będą stresujące, nawet jeśli zaśpimy.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *